ابتدا باید به جنس سقف‌کشسان اشاره کنیم سقف های کشسان به نوع جدیدی از سبک های دکوراتیو گفته می شود که به علت زیبایی و کارآیی بسیار بالا در ساخت و ساز مورد استقبال قرار گرفتند
تعزیر به چند نکته از مزایای این سقف ها در مقایسه با سقف های معمول در بازار می پردازیم
نصب سریع
اولین نکته که بسیار برای ساخت و ساز و زیبایی ساختمان ها به آن اهمیت داده می شود قابلیت نصب سریع و بدون نیاز به زیرسازی خواص است سقف های کششان زیبا دکور در کمترین زمان ممکن و با کمترین احتیاج به زیرسازی قابل نصب هستند.
قابلیت انتقال از مکانی به مکان دیگر
قابلیت جابجایی یکی دیگر از مزایای این نوع سوخت به حساب می‌آید که در مقایسه هیچ سقف دیگری این قابلیت را دارا نمی باشد مزیت قابل توجه این سقف این است که در صورت لزوم و به راحتی می توان به مصالح و تجهیزات پشت‌ سقف دسترسی داشته باشیم.
قابلیت کشسانی با مقاومت بالا
تحمل وزن بسیار زیاد و مقاومت بالای این سقف با قابلیت کشسانی کمکی برای جلوگیری از ریزش مصالح بالای سقف و آوار در مواقع زمین لرزه و همچنین جلوگیری از ریزش و نشت احتمالی آب از لوله های تاسیسات بالای سقف به کف مکان می باشد این تحمل وزن بالغ بر ۱۵۰ کیلو گرم در هر متر مربع است.
زیبایی بینظیر سقف کشسان
زیبایی فوق العاده و خیره کننده این سقف ها دیگر برتری سقف های کشسان نسبت به سقف های موجود در بازار است تصور کنید شما می توانید تمام رویاهای تان را بر روی این سقف ها به واقعیت منتقل کنید،توجه کنیدکه  این حرف ها خلاقیت شما را هم به چالش می کشد.
قابلیت ضد حریق
جلوگیری از انتقال آتش و شعله ور نشدن این سقف یکی از مهم ترین قابلیت های این سبک می باشد و صد در صد مورد تایید سازمان آتش نشانی کشور قرار گرفته استو از مهمترین مزایای سقف کشسان به شمار میاید
تمیز کردن آسان سقف
به راحتی و ۱۰۰% قابل شستشو می باشد و به واسطه ضد آب بودن و بدون درز بودن این سقف ها  یکی از خواص بسیار عالی این سقف ها به شمار می رود که به شما اجازه می دهد به راحتی با استفاده از مواد شوینده معمولی مانند شیشه شور هرگونه چربی گرد و خاک و کثیفی را از سطح پاک کنید.
سبک و مقاوم
سقف های کشسان غالباً با میانگین ۲۲ میکرون ضخامت تولید می‌شوند و می‌توانیم به صراحت اعلام کنیم که سبک ترین وزن را در بین سقف های کاذب دارند چیزی حدود ۱۸۰ گرم در هر متر مربع میانگین وزن این سقف ها به شمار می آید که به سبک سازی سازه ها که در حال حاضر بسیار مورد توجه هستند کمک بسیاری کرده است.
 ضد باکتری بودن سقف
این سرفه ها آنتی باکتریال می باشند به این معنی که به واسطه سطح بسیار صیقلی و صاف و به دلیل اینکه می توان چیزی در حدودمساحت ۶۴ متر مربع را به صورت یکپارچه اجرا کرد از رشد باکتری ها جلوگیری می کند و به راحتی می توان آن را به طور کامل تمیز کرد،اجازه رشد هیچ باکتری را بر روی سطح سقف را نمی دهد.
 عایق صدابودن سقف کشسان
سقف های زیبا دکور عایق صدا به حساب می آیند و با قابلیت جذب امواج صوت در خود باعث عدم انعکاس صدا در محیط می شوند از این رو برای مکانهایی مانند سالن‌های کنفرانس، کنسرت، کتابخانه ها و غیره بسیار مناسب هستن